Keelpillikvartett Prezioso


Prezioso String Quartet

Eng

 

I viiul Hanna-Liis Nahkur


II viiul Mari-Katrina Suss


Vioola Helena Altmanis


Tšello Andreas Lend


Keelpillikvartett “Prezioso” tegutseb alates 2006. aastast.

Kõik neli noort muusikut on olnud Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri liikmed ning õppinud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias, kus kvarteti juhendajaks oli Henry-David Varema. 


Kvartett on edukalt osalenud mitmetel konkurssidel ja pälvinud auhinnalisi kohti, andnud kontserte ning osalenud festivalidel nii Eestis kui ka välismaal (Soome, Venemaa, Holland, Saksamaa,Türgi).  2010. sügisel korraldati kvartetile kontserttuur erinevates Hollandi linnades ning 2015. aasta jaanuaris toimusid edukad kontserdid Saksamaal koos pianist Hando Nahkuriga. Publikumenu ja kriitikute kiitvad hinnangud on kvartetti saatnud nii Eesti kontserdilavadel kui ka välismaal. 


Keelpillikvartett Prezioso on osalenud Petersen Quarteti,

Johannes Goritzki, Lydia Mordkovitchi, Lluis Claret, David

Takeno, Christoph Poppeni ja Toomas Vavilovi meistrikursustel, osalenud korduvalt The International Holland Music Sessions Summer Academy kursustel ning olnud kaastegev Paavo Järvi meistriklassis.


Kvarteti repertuaar on mitmekesine, hõlmates klassikalist

kvartetirepertuaari, kaasaegset muusikat ning ka popmuusika

töötlusi. 

Kvartett on olnud mitmete eesti heliloojate uudisteoste esmaesitajaks (Tõnu Kõrvits, Liis Viira, Rein Rannap, Aaro Pertmann, Mariliis Valkonen, Timo Steiner, Mirjam Tally, Sven Grünberg, Taino Aints, Margo Kõlar, Kristjan Randalu, Mai Agan) ning teinud koostööd paljude väljapaistvate muusikutega (pianistid Antti Siirala, Mihkel Poll, Age Juurikas, Hando Nahkur, Rein Rannap, Kristjan Randalu, helilooja/dirigent Konstantia Gourzi, dirigent Kristjan Järvi, klarnetist Toomas Vavilov, oboemängija Riivo Kallasmaa, kitarristid Ain Agan, Mai Agan, Jaak Sooäär, Andre Maaker, lauljad Pille Lill, Tui Hirv, Pirjo Püvi, Hanna-Liina Võsa, Maarja-Liis Ilus, Maria Listra, Hedvig Hanson, Tõnis Mägi, Ott Lepland jt.)


2012. aasta kevadel ilmus kvarteti  CD, kus kõlavad Jaan Räätsa, Erwin Schulhoffi, Anton Weberni ja Peteris Vasksi teosed. Lisaks on Prezioso olnud kaastegev mitmete lauljate, ansamblite ja instrumentalistide heliplaatidel. 


2013. kevadel toodi koos Hanna-Liina Võsa ja Kristjan

Randaluga KUMU auditooriumis lavale muusikaline monolavastus 

”Viimane  monogaamlane ”.


2014-2015 hooajal andis kvartett muu hulgas18 kontserti Keila Joa lossis toimunud sarjas “Aastaaegade Kammergumee”. Esineti ka Saksamaal, Münchenis ning Ulmis. 


Viimastel aastatel on astutud üles erinevates kontserdisarjades nii Eestis kui väljaspool. Osaletud on mitmetel juubelikontsertidel (Rein Rannap, Sven Grünberg, Voldemar Kuslap). Välisreisid on viinud kvarteti nii Peterburgi, Moskvasse   (“Spiegel im Spiegel” festival) kui Türki (Bachi festival Bodrumis). 2016. aastal tähistas Prezioso kvartett kümne tegevusaasta täitumist EIL poolt korraldatud piduliku kontserdiga Mustpeade majas. 2017. aastal esineti koos Henry-David Varemaga Eliitkontserdite sarjas “Peterburi sillad”.


Oluline on olnud osalemine projektis KAHEKSA, mille raames  anti mitmeid kontserte ning mis kulmineerus 2017. aastal heliplaadi ilmumisega, millel kõlavad 8 eesti helilooja teosed kitarrile ja keelpillikvartetile.


Samuti osales kvartett 2017. a kevadel Tallinn Music Week suurejoonelisel avakontserdil koos dirigent Kristjan Järvi ja ansambliga.Prezioso mängu iseloomustab energilisus, intensiivsus ja nooruslikkus, kuid ka inimlik sügavus ja eetilisus on kvarteti muusikutele väga hingelähedane ja oluline. 
Prezioso kvartett       Meist       Hanna-Liis       Mari-Katrina       Helena       Andreas       Kuula meid   


                    Vaata meid       Repertuaar       Pildid      Kontserdikalender       Kontakt

Foto: Mait Jüriado